Sekcija za analizno kemijo

Sekcija združuje kemike – analitike iz znanstveno-raziskovalnih, univerzitetnih in industrijskih laboratorijev.

Osnovna dejavnost sekcije je organiziranje mednarodnih in domačih znanstvenih in strokovnih srečanj, predavanj domačih in tujih strokovnjakov ter delavnic. V okviru sekcije poteka tudi mednarodno srečanje podiplomskih študentov in njihovih mentorjev (Young Investigators Seminar on Analytical Chemistry, YISAC). Srečanje poteka izmenično v Ljubljani (Kemijski inštitut, Laboratorij za analizno kemijo, dr. Božidar Ogorevc) ter v Grazu (Karl-Franzes University, Inštitut za analizno kemijo, prof. dr. Kurt Kalcher). Na srečanju študentje predstavijo svoje delo preteklega leta s predavanji in diskusijami.

Sekcija zastopa Slovensko kemijsko društvo v Sekciji za analizno kemijo (Division on Analytical Chemistry, DAC) pri Združenju evropskih kemijskih društev (Federation of European Chemical Societies – FECS).

Sekcijo vodi Prof. dr. Lucija Zupančič Kralj e-mail: lucija.zupancic@fkkt.uni-lj.si